ONE DROP F.C. vs COBRES F.C.

Recap

Αγώνας για το ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ της 10ης διοργάνωσης.

Στον αγώνα “της παρηγοριάς”, τού “παρά λίγο” της διεκδίκησης του μεγάλου τροπαίου, επιβεβαιώθηκαν όλα τα κλισέ αυτού του τύπου του αγώνα: Ομάδες πολύ δυνατές αλλά χωρίς το μεγάλο κίνητρο και σχετικά αδιάφορες, άμυνες χωρίς στόχευση, κλασσικά over το ματς από τα πρώτα λεπτά, ανατροπές στο σκορ (που άλλαξε πολλές φορές προπορευόμενη ομάδα), και τελικά στις λεπτομέρειες οι περσινοί πρωταθλητές ONE DROP F.C. πήραν με 5-4 το μετάλλιο.

Παίκτης του ματς: Για τα τρία τεμάχια, ο Κωνσταντίνος Ζόμπολας ’11.

Αρχηγοί των ομάδων Αλέξανδρος Ρομπς ’08 (ONE DROP F.C.) & Παναγιώτης Λαιμός ’11 (COBRES F.C.)