GALACTICOS F.C. vs RE-PLAYBOYS F.C.

Recap

Εξαιρετικά ποιοτικό ματς μεταξύ δύο πολύ μεγάλων ομάδων μας, με δίκαιη επικράτηση, “επαγγελματική” των GALACTICOS F.C.

Γκολ Κολίντζα (1ο), και δύο του Κονδυλιού (2ο,3ο) έδωσαν το καθαρό προβάδισμα στους νικητές (2-0 στο ημίχρονο και 3-0 στην αρχή του Β΄). Μετά, οργανωμένη άμυνα και ψυχραιμία απέναντι στη δύναμη αλλά και τη βιασύνη των RE-PLAYBOYS F.C., το άγχος των οποίων φαινόταν όλο και μεγαλύτερο προϊόντος του χρόνου. Αυτογκολ του Κολίντζα σε φάση από κόρνερ έκανε το 3-1 γύρω στα 7-8 λεπτά πριν το τέλος, μια-δυο υποψίες ευκαιριών για περαιτέρω μείωση δεν καρποφόρησαν και… τρίτος συνεχόμενος τελικός για τους GALACTICOS F.C. που γράφουν τη δική τους ιστορία στη ΣΑΚΑ LIGA.