ONE DROP F.C. vs CITIZENS F.C.

Recap

Ο τελικός του Super Cup της ΣΑΚΑ LIGA για την περίοδο 2015-’16 και ο πρώτος μεγάλος τροπαιούχος της χρονιάς είναι γεγονός.

Όπως αναμενόταν, πολύ μεγάλο ματς που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, γύρω στις 9:30μ.μ. το βράδυ της Παρασκευής 23.09.2016. Στην κανονική διάρκεια, οι κυπελλούχοι CITIZENS F.C. ισοφάρισαν τους πρωταθλητές ONE DROP F.C. δύο μόλις λεπτά πριν τη λήξη της κανονικής περιόδου σε 2-2. Το αποτέλεσμα παρέμεινε και στην παράταση, στη δε διαδικασία των πέναλτι τα πέντε πρώτα έφεραν και πάλι τις ομάδες ισόπαλες (4-4). Στο έκτο, πιο ψύχραιμοι (?) ή τυχεροί (?), οι ONE DROP F.C. του Αλέξανδρου Ρομπς ’08 πήραν τη νίκη με 5-4 και κατέκτησαν το Super Cup.

Σκόρερ για τους ONE DROP F.C. οι Θανάσης Πούρος ’06 και Κωνσταντίνος Λιάπης ’08.

Σκόρερ για τους CITIZENS F.C. οι Γιώργος Μισαηλίδης ’10 και Παύλος Πάντος ’10.